מר מתוק

מרים אנגל

ישראל - בכורה

כוריאוגרפיה: מרים אנגל
ביצוע: בוראק קאיהן ומרים אנגל
מוזיקה מקורית: תומר אברהם
עיצוב תאורה: גיא גלילי
מתוך פרויקט LoveINg Ankara – תורכיה-ישראל. ניהול אמנותי: מרים אנגל בשיתוף עם אוזגור אדם אינאץ'
הפקה בתורכיה: אוזגור אדם אינאנץ'
טקסט תכניה: שירלי משולם
צילום: דניאל למנסדורף

המופע מתקיים בתמיכת שגרירות ישראל בתורכיה, משרד החוץ ועמותת הכוריאוגרפים.

מרים אנגל מארחת את בוראק קאיהן, סולן להקת בלט האופרה הלאומית אנקרה, תורכיה.
"מר מתוק" היא יצירה קאמרית אקספרסיבית, שנעה בין תנועות בהילוך איטי לכוח מתפרץ. היצירה מגלמת מנעד רחב של מצבים ורגשות המתרחשים בין זוגות – גבר ואישה, ספה ומנורה. האווירה כמו לקוחה מסצנה קולנועית, ומזכירה מראות מציוריו של האמן האמריקאי אדוארד הופר (Hopper). יצירתה של אנגל מבוססת על מחקר מעמיק ואינטליגנציה רגשית שבאה לידי ביטוי במחול עוצמתי, איטי וחודר, המתקיים בין מתחים ואיזונים מנוגדים, הרכבתם ופירוקם. הצורך במינימליזם ודיוק בריקוד בין השניים מאפשר לתפוס את היצירה ולקרוא אותה כסוג של "מבט כפול" – פעם לחוות ולעכל את המצבים המתוחים בין הדמויות, ופעם נוספת באפשרות להשהות את הסצנות הקפואות בזמן, להתבונן בהן, להזדהות ואף לבחון אותן כסוג של "מראה עצמית חיה".

מרים אנגל
ישראל
מרים אנגל היא כוריאוגרפית, רקדנית, שחקנית ויזמית ישראלית ובינלאומית. היא חיה ופועלת בירושלים, יוצרת ומופיעה מזה כ-20 שנה בישראל, באירופה, בארה"ב, במזרח הרחוק ובאפריקה, ויוזמת פרויקטים בינלאומיים ושיתופי פעולה מרכזיים ברחבי העולם. אנגל היא המייסדת ומנהלת הפסטיבל הבינלאומי למחול סולו בירושלים, ומקימת להקת המחול אנגלה - גוף אמנותי המשמש בית לעשייה עכשווית ומעלה רפרטואר יצירות מחול מקוריות לצד מיזמים בינלאומיים ופרויקטים אינטראקטיביים ותלויי מקום. היא מכהנת כחברת ועד מנהל בא.מ.י (איגוד אמני ישראל), כמנכ"לית עמותת מרחב מחול, כחברה בעמותת הכוריאוגרפים, ושימשה כמנהלת אמנותית של סדרת מחול במזיא. לצד הפקות המקור והופעותיה הרבות מוזמנת אנגל כאמנית אורחת ליצור, להופיע, להרצות וללמד את רפרטואר יצירותיה ואת שיטת הטכניקה הייחודית שלה בלהקות ופסטיבלים ברחבי העולם, ומתארחת באופן קבוע כאמנית ומרצה באוניברסיטת דה-פול (שיקגו) ובמרכז SADC (ברקלי, קליפורניה). צילום:לירון ויסמן
בוראק קאיהן
טורקיה
בוראק קאיהן הוא מנהל אמנותי, רקדן ראשי ומורה בבלט האופרה הלאומי ובלהקת MDT למחול מודרני שבבית האופרה של אנקרה, טורקיה. קאיהן החל את דרכו כסולן הלהקה בשנת 2000 בתפקידים הראשיים ברפרטואר ברחבי העולם כגון: המלט, לה באידר, דון קישוט, מפצח האגוזים, אגם הברבורים, ג'יזל, היפהפייה הנרדמת, קופליה, אנה קרנינה, כרמן, חלום ליל קיץ, קארמינה בוראנה ועוד. לצד עבודתו באופרה, הוזמן קאיהן להופיע באיטליה, גרמניה ושוויץ עם היצירה "קונצרטו" של הכוריאוגרף האיטלקי מרקו קנטלופו. כמו כן עבד עם הכוריאוגרף הקוריאני Young Soon Hue Simon, הופיע באירוע הגאלה של Benefiz Tanz בתיאטרון Münster וגילם את דמותו של זורבה בבלט "זורבה" של לורקה מאסין.

עוד בערב זה

10:15 | תיאטרון ירושלים, אולם רבקה קראון

גרמניה/ברזיל

רומניה

ישראל - בכורה

ערבים נוספים

9.9 - ערב הנעילה

8.9 - Im too old for this

כרטיס משולב לערב השני והשלישי 6-7.9

7.9 - הערב השלישי

6.9 -הערב השני

5.9 - ערב הפתיחה