החזון האמנותי

JISDF הוא פסטיבל מחול עכשווי ייחודי, החוגג את אמנות הסולו, את מלאכת היצירה ואת העשייה הסולנית של יוצרי מחול מובילים בזירה הבינלאומית. זהו אירוע המתמקד ביצירה האינדיבידואלית ומעניק לה במה בלעדית תוך התייחסות לייחודה האמנותי.

הפסטיבל הבינלאומי רואה באמנות הריקוד אקט של סטורי-טלינג, המביא את זווית הראייה האישית של יוצרים ופרפורמרים ממקומות שונים בעולם. שלל היצירות בעלות האמירה הייחודית מתכתבות עם סוגיות חברתיות, סביבתיות, פוליטיות ותרבותיות, ובאותה תנועה נוגעות בעולמות הנפש והחוויה האנושית – מגבולות המקום והזמן אל המופשט. הפסטיבל מאפשר להפגיש את הסיפור שלהם עם כל אחד ואחת מאיתנו. 

העבודות שנבחרו לקחת חלק באירועים מביאות אל הבמה שפת מחול רב תחומית עוצמתית, חשופה ומרגשת, ששמה דגש על הגוף כאמצעי הבעה ורואה בפיזיות ובתנועה כלי תקשורת – נקודת מפגש אמנותית המהווה בסיס משותף לדיאלוג בין אנשים. הפסטיבל מביא את סיפוריהם של היוצרים המבוטא באמצעות מחול הסולו מנקודת מבט מקורית, ייחודית ואנושית.

בעידן הפוסט-מגיפה שבו אנו חיים, לצד תנודות חדות ומערערות במבנים היסודיים ביותר של החברה בישראל ובמדינות רבות ברחבי העולם, נותן הפסטיבל משמעות באמצעות רגע מאחד של ביטוי אישי ואוניברסלי דרך המכנה המשותף האנושי הרחב ביותר – הגוף והתנועה. אנו עושים שימוש בדיון אמנותי ובעשייה יצירתית לטובת מפגש מחודש של התבוננות והקשבה, שמנכיח בצורה הישירה ביותר את הנרטיב האישי והקשר האנושי דרך הפיזיות הבלתי אמצעית של המחול והפרפורמנס כשפה מדוברת.

JISDF 2023 מארח כוריאוגרפים, רקדנים, מנהלים אמנותיים, אמני מחול והוגים מהארץ ומהעולם להופעות ולפאנלים שפתוחים לקהל הרחב ולקהילה המקצועית. הפסטיבל מספק פלטפורמה לקיום דיונים פתוחים, נטוורקינג, מחקר, חשיפה ומשוב – נקודת מפגש רב תרבותית אינטראקטיבית שתיצור בסיס לשיתופי פעולה ולקשר ארוך טווח בין האמנים לקהל. אמני הפסטיבל מתארחים בירושלים, פועלים בעיר, יוצרים בהשראתה ומהווים יחד עם יתר אורחי הפסטיבל מהארץ ומחו"ל – ועם הקהל המוזמן למופעים ולאירועים הפתוחים – קהילה תרבותית בינלאומית מגוונת.

ירושלים היא בית. היא מגלמת בתוכה יופי ואתגר, והיא מציעה מפגש ישיר עם מגוון רחב מאד של אנשים ודעות. כאן ועכשיו, דרך הגוף, הסיפור, המבט והיד המושטת למגע, אנחנו מזמינים אתכם לחוויה אמנותית חובקת עולם בגובה העיניים והלב.

מרים אנגל

9.9 - ערב הנעילה

8.9 - Im too old for this

כרטיס משולב לערב השני והשלישי 6-7.9

7.9 - הערב השלישי

6.9 -הערב השני

5.9 - ערב הפתיחה